Holické kombajn 2012

Protože se pilotní nultý ročník naší netradiční hasičské soutěže „HOLICKÉ KOMBAJN“ vloni setkal s úspěchem, mohli jsme v sobotu 29.září uspořádat v Holici na hřišti za školkou regulérní 1.ročník. Na základě podnětů od soutěžících jsme mohli odstranit nedostatky a vychytat drobné chyby, které se objevily, a také jsme na jejich naléhání mírně zvýšili obtížnost celého klání. Aby byla soutěž ještě zajímavější, mohli se nově kromě šestičlenných soutěžních štafet utkat i jednotlivci.

První dvojice soutěžících měla za úkol rozmotat zavodněnou hadici A (zatímco loni to bylo „pouze“ B), poté vzít nosítka s figurínou, proběhnout s nimi příslušný úsek trati a ještě přitom prolézt drátěným tunelem. Pak předali nosítka druhé dvojici, která s nimi přelezla malou bariéru, proskákala překážkou trať z pneumatik a po odložení nosítek musel ještě každý z dvojice smotat hadici B. Když měli hotovo, předali smotané hadice třetí dvojici, která je opět musela roztáhnou a pak rychle běžet k hamer-boxu. Po šedesáti úderech pak ještě oba soutěžící museli přeskočit bariéru (což bylo další ztížení podmínek ve srovnání s rokem 2011). Ženské týmy měly za úkol v podstatě totéž, pouze s tím rozdílem, že do hamer-boxu musely udeřit 40x a přeskakovaly střední bariéru. I soutěž jednotlivců měla lehce odlišnou úpravu, přesto byla náročnost závodu vysoká pro všechny kategorie.

Tentokrát se zápolení zúčastnily 4 ženské týmy a 7 mužských, v kategorii jednotlivců pak závodilo 11 žen a 22 mužů. Mezi ženami zvítězil s časem 120.52 tým Holice B, druhé místo si vybojovaly Bělkovice-Lašťany a třetí patřilo týmu Holice A. Z družstev mužů si nejlépe vedly Bělkovice-Lašťany s časem 128.03, následovaly Toplany a v těsném časovém závěsu za nimi Holice. Po zhodnocení výkonu jednotlivců se ukázalo, že všechny tři nejlepší časy dokázali získat hasiči z jediného týmu, a sice z Bělkovic-Lašťan. První místo a pohár obdržela Katka Snášelová s časem 73.44, druhý byl Jan Hynek s časem 80.22 a úspěšnou trojici uzavírá Evžen Stanislav s časem 81.10.

Na závěr bychom chtěli pogratulovat vítězům, ale hlavně poděkovat všem soutěžícím za účast a také všem, kteří se podíleli na přípravě a úspěšném průběhu celé akce za jejich snahu. A věříme, že se alespoň ve stejně hojném počtu sejdeme zase příští rok koncem září na 2.ročníku „Holického Kombajnu“.